Ze względu na obecną sytuację pandemii rekolekcje nie odbędą się. Zachęcamy zapoznać się z propozycją spotkań OLNINE 🙂 np. “Czas uzdrowienia wewnętrznego” lub inne.

Nasze reakcje na różne sytuacje mogą być obrazem konsekwencji historii życia, trudnych doświadczeń a także słyszanych, raniących słów.

Jeśli wydarzyło się coś trudnego w Twoim życiu i doświadczasz, że nie potrafisz sobie poradzić ze zranieniami i swoimi emocjami, to te rekolekcje mogą Ci pomóc przyjąć łaskę uzdrowienia wewnętrznego i zmienić Twoje życie!

Wiele osób doświadcza cierpienia w różnych obszarach życia. Wielokrotnie ktoś lub coś uderza w nas tak mocno, że nie jesteśmy w stanie normalnie żyć. Czasami nie potrafimy dokładnie nazwać tego “wroga”, który nas wewnętrznie niszczy. Czujemy też, że nikt nas nie rozumie, że zniszczenia są już tak wielkie, że nic się nie da zrobić.

Podczas tych rekolekcji pragniemy stawać m.in. wobec pytań:

 • co zrobić z relacjami, które są trudne, które ranią?
 • jak poradzić sobie z krzywdą, której doświadczyłam/em lub spowodowałam/em?
 • jak radzić sobie z trudnymi emocjami?
 • co daje przebaczenie?
 • czy może być inaczej?
 • jaki ja mam na to wpływ?

i otwierać się na łaskę uzdrowienia wewnętrznego.

Rekolekcje zawierają w swojej tematyce 5 kluczy Neala Lozano.

Będzie to czas na konferencje, modlitwę, warsztaty, spacery.

Z uwagi na tematykę weekendu, zarówno prowadzący, jak i uczestnicy zobowiązują się do dyskrecji.

Zachęcamy do posłuchania świadectw uczestników:

Inne świadectwa z poprzednich edycji dostępne są np. TUTAJ i TUTAJ i TUTAJ.

Informacje szczegółowe o rekolekcjach:

 • Data: 26-29 listopada (początek czw. godz. 17.30, zakończenie ndz. godz. 13.30)
 • Miejsce: Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy w Gdańsku Sobieszewie – u Sióstr Franciszkanek Służebnic Krzyża
 • Warunki: noclegi w pokojach 2 osobowych z łazienkami, pełne wyżywienie (od kolacji w czw. do obiadu w ndz.),
 • Koszt pobytu i uczestnictwa: 350 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa do 15 września) 380 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa w terminie późniejszym – jeśli będą wolne miejsca)
 • Zaliczka za uczestnictwo: 100 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania potwierdzenia przyjęcia. Pozostałą kwotę najpóźniej do 10 listopada
  Jeśli masz problemy finansowe – poinformuj nas przy zapisach, by nie były one przeszkodą w możliwości uczestnictwa.

Ilość miejsc ograniczona.

Potwierdzenie przyjęcia zostanie wysłane do uczestników mailem.

Ramowy program i szczegółowe informacje zostaną wysłane do uczestników mailowo najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem.


W związku z obecnymi wytycznymi w sytuacji pandemii koronawirusa, dotyczącymi zasad bezpieczeństwa sanitarnego, zapisując się na poniższe rekolekcje, należy zapoznać się i zaakceptować warunki podane poniżej.

Ufamy, że zachowanie tych wskazań i wytycznych, pomoże nam w bezpieczny i owocny sposób przeżyć nadchodzący czas rekolekcji.

Obowiązujące wytyczne dotyczące zapisów i uczestnictwa w rekolekcjach, w sytuacji pandemii koronawirusa.

Osoba zapisująca i potwierdzająca chęć uczestnictwa oświadcza, że:

 • jest zdrowa i nie ma objawów zakażenia koronawirusem,
 • w przypadku kontaktu z osobą chorą lub mającą objawy koronawirusa w przeciągu dwu tygodni przed rekolekcjami, poinformuje o tym fakcie organizatorów i zrezygnuje z uczestnictwa, chyba że przedstawi aktualne wyniki badań świadczące o braku zachorowania,
 • wyraża zgodę na mierzenie temperatury przez organizatorów po przyjeździe oraz w trakcie rekolekcji,
 • zobowiązuje się do zaopatrzenia i obowiązkowego noszenia maseczki, wskazane również rękawiczki, we wszystkich pomieszczeniach i budynkach wspólnych (tzn. sali konferencyjnej, kaplicy, jadalni oraz kawiarence do momentu spożywania posiłku)
 • zobowiązuje się do częstego mycia rąk mydłem z ciepłą wodą oraz dezynfekowania rąk przez wejściem do miejsc wspólnych i zachowywania bezpiecznej odległości od innych osób,

Ze strony ośrodka i organizatorów zostają zapewnione:

 • pokojedą zdezynfekowane przed przyjazdem uczestników, 
 • pomieszczenia wspólnedą dezynfekowane przed przyjazdem uczestników, jak również w trakcie trwania rekolekcji, a także regularnie wietrzone,
 • w toaletach wspólnych będą dostępne płyny dezynfekcyjne oraz ręczniki jednorazowe, zaleca się jednak do korzystania z toalet w swoich pokojach,
 • w Domu św. Łucji, gdzie znajduje się sala konferencyjna, w pawilonie mieszkalnym św. Maksymiliana oraz w wyznaczonych wolno stojących domkach mieszkalnych będą przebywały jedynie osoby z naszej grupy oraz obsługa ośrodka – wszystkie te osoby są zobowiązane do przestrzegania powyższych zasad sanitarnych. W innych domkach na terenie ośrodka mogą przebywać osoby spoza naszej grupy, za które Fundacja jako organizator, nie bierze odpowiedzialności.

Powyższe wytyczne i zasady będą weryfikowane, wg aktualnie obowiązujących wytycznych sanitarnych, o czym będziemy informowali na bieżąco. 


 Formularz zgłoszeniowy

Wypełniając formularz zobowiązujesz się do zachowania dyskrecji.

This form is disabled.

Wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając maila do Fundacji Radość Ewangelii oświadczam, iż zapoznałem/am się z Polityką Prywatności Fundacji i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora, którym jest Fundacja Radość Ewangelii, moich danych osobowych w celach korespondencyjnych, archiwizacji oraz na potrzeby organizacji wydarzeń, wymaganych na podstawie art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).