Zapraszamy na kolejne spotkanie dla Kobiet konsekrowanych. Podczas ostatniego spotkania (szczegóły TUTAJ) tematem, który nas wprowadził w odkrywanie świata pełnego empatii (w duchu Porozumienia bez Przemocy / NVC wg. M. Rosenberga)zrozumienia i bliskości, była KOMUNIKACJA – czyli “Mosty i mury – czyli co pomaga, a co blokuje komunikację.”

Na kolejnym spotkaniu chcemy skupić się na metodzie. Bo dobra komunikacja to nie tylko słowa, które mówimy, ale zrozumienie siebie i drugiego.

Poznamy kroki dobrej komunikacji i będziemy starały się, z całą kobiecą wrażliwością, odkryć moc drzemiącą w empatycznej komunikacji.

Nasze najbliższe spotkanie obejmuje temat: Obserwuję, słyszę i doświadczam, czyli jak zrozumieć emocje.

Uczucia w sercu kobiety są jak obfity bukiet różnorodnych kwiatów. Kilku z nim przyjrzymy się z bliska. Jednak uczucia nie powstają z niczego, dlatego z uważnością postaramy się odkryć, co w konkretnej sytuacji je spowodowało, by nauczyć się współpracować z nimi z miłością.

Aby dobrze przygotować każde spotkanie – obowiązują zapisy przez formularz poniżej.


Inspiracja naszych spotkań 🙂

“Jakże nie wspomnieć z wdzięcznością wobec Ducha Świętego o wielości historycznych form życia konsekrowanego przez Niego wzbudzonych i nadal obecnych w tkance Kościoła. Można je porównać do drzewa o wielu gałęziach, które tkwi korzeniami w Ewangelii i przynosi obfite owoce w każdej epoce życia Kościoła. Jakież to niezwykłe bogactwo!

Vita consecrata nr 5

Łącząc się w zachwycie nad bogactwem różnorodności form życia konsekrowanego wyrażonych przez Papieża Jana Pawła II, serdecznie zapraszamy na spotkania dla Kobiet konsekrowanych.

Nasze spotkania będą się odbywały w niedzielne popołudnia, średnio raz w miesiącu. Tematyka i forma kolejnych spotkań będzie dostosowana do potrzeb uczestniczek. 

Ufamy, że będzie to czas

 • zatrzymania od codziennych obowiązków,
 • nawiązywania bliższych relacji
 • i wzrastania w Miłości – do siebie, Boga i drugiego człowieka.

Terminy kolejnych spotkań: 19 marca, 23 kwietnia, 14 maja oraz rekolekcje weekendowe 16-18 czerwca (szczegóły TUTAJ)


W najbliższych miesiącach pragniemy odkrywać głębokie pokłady swojej wrażliwości i rozwijać samoświadomość, by umieć budować w sobie i wokół siebie świat pełen empatii (w duchu Porozumienia bez Przemocy / NVC wg. M. Rosenberga), zrozumienia i bliskości.

Pragniemy stworzyć bezpieczną przestrzeń spotkania i wymiany doświadczeń, w której nie tylko teoretycznie poznamy komunikację empatyczną, ale również będziemy mogły praktycznie ją poćwiczyć.

Spotkanie z drugim człowiekiem, z Panem Bogiem, a także ze sobą samym zawsze jest formą dialogu. Sposób w jaki mówimy lub myślimy bezpośrednio wpływa na jakość naszych relacji.

Podczas spotkania będzie czas na:

 • wspólną modlitwę
 • konferencję i warsztaty
 • poczęstunek
 • nawiązanie relacji.

Informacje szczegółowe

 • Data: niedziela – 19 marca 2023 (godz. 15.30 – 18.30)
 • Miejsce: dom parafialny NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku Zielonym Trójkącie – ul. Marynarki Polskiej 148  
 • Koszt spotkania: 25 zł lub dobrowolna ofiara na koszty związane z organizacją spotkania
  • prosimy wpłacić na konto fundacji pt. “spotkania dla konsekrowanych” – 06 1750 0012 0000 0000 4089 4128

Ilość miejsc ograniczona.

Potwierdzenie przyjęcia zostanie wysłane do uczestniczek mailem.

Szczegółowe informacje odnośnie programu zostaną wysłane do uczestniczek mailowo najpóźniej 5 dni przed rozpoczęciem.


Obowiązujące wytyczne dotyczące zapisów i uczestnictwa w warsztatach, w sytuacji pandemii koronawirusa.

Osoba zapisująca i potwierdzająca chęć uczestnictwa oświadcza, że:

 • jest zdrowa i nie ma objawów zakażenia koronawirusem.

Powyższe wytyczne i zasady będą weryfikowane, wg aktualnie obowiązujących wytycznych sanitarnych, o czym będziemy informowali na bieżąco. 


 Formularz zgłoszeniowy

Wypełniając formularz zobowiązujesz się do zachowania dyskrecji.

This form is disabled.

Wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając maila do Fundacji Radość Ewangelii oświadczam, iż zapoznałem/am się z Polityką Prywatności Fundacji i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora, którym jest Fundacja Radość Ewangelii, moich danych osobowych w celach korespondencyjnych, archiwizacji oraz na potrzeby organizacji wydarzeń, wymaganych na podstawie art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).