Papież Franciszek ogłosił 26 stycznia dniem modlitwy o pokój. Uczynił to nawiązując sytuacji na granicy ukraińsko-rosyjskiej. Papież wezwał nas do wspólnego działania podczas modlitwy Anioł Pański.

„Z niepokojem śledzę wzrost napięć, które grożą zadaniem nowego ciosu pokojowi na Ukrainie i stawiają pod znakiem zapytania bezpieczeństwo kontynentu europejskiego, z jeszcze szerszymi reperkusjami. Gorąco apeluję do wszystkich ludzi dobrej woli, by wznieśli modlitwę do Boga Wszechmogącego, aby każde działanie i inicjatywa polityczna służyły ludzkiemu braterstwu, bardziej niż jednostronnym korzyściom. Ci, którzy realizują własne cele ze szkodą dla innych, gardzą własnym powołaniem bycia człowiekiem, ponieważ wszyscy zostaliśmy stworzeni braćmi. Z tego powodu, i z niepokojem w obliczu obecnych napięć proponuję, aby najbliższa środa, 26 stycznia, była dniem modlitwy o pokój.

Zapraszamy Was do wspólnej codziennej modlitwy w tych intencjach, a także podczas spotkania “zaczerpnij ze Źródła”, które odbędzie się 27 stycznia. Więcej informacji TUTAJ.

Módlmy się tak, jak każdy potrafi – ważna jest intencja i aby to robić, i robić to z miłością 🙂