W ostatnim czasie otrzymujemy coraz więcej próśb o modlitwę. Wiele osób doświadcza poczucia osamotnienia a także umęczenia sytuacją pandemii i różnymi trudnościami z niej wynikającymi. Rośnie również napięcie związane z brakiem pokoju dookoła nas.

Dlatego zapraszamy Was do wspólnej modlitwy o Ducha Świętego. Pragniemy podczas niej zanosić intencje wszystkich osób uczestniczących w rekolekcjach i dziełach Fundacji, tych, którzy dodatkowo proszą nas o modlitwę, jak również o pokój na świecie.

Chcemy odpowiedzieć na zaproszenie Jezusa, który dał nam obietnicę:

“W ostatnim zaś, najbardziej uroczystym dniu święta, Jezus stojąc zawołał donośnym głosem: «Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie – niech przyjdzie do Mnie i pije! Jak rzekło Pismo: Strumienie wody żywej popłyną z jego wnętrza». A powiedział to o Duchu, którego mieli otrzymać wierzący w Niego.” J 7, 37-39,

a także oprzeć się na słowach św. Jana Pawła II, które Papież Franciszek zawarł w adhortacji Evangelii Gaudium ,że Duch Święty dysponuje nieskończoną inwencją, właściwą dla boskiego umysłu, i znajduje sposoby, by rozwiązać węzły ludzkich spraw, łącznie z tymi najbardziej złożonymi i nieprzeniknionymi” EG 178 

Jeśli zatem pragniesz zaczerpnąć z tego Źródła i doświadczać owoców Ducha, którymi są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowanie. Ga 5, 22-23 zapraszamy Cię do wspólnej modlitwy.

Możesz przyłączyć się do nas:

  • osobiście uczestnicząc w spotkaniu modlitewnym w Gdańsku, 
  • łącząc się z nami duchowo i podejmując modlitwę w swoim miejscu zamieszkania w tym samym czasie,
  • pisząc do nas swoją konkretną intencję pod postem na Fb dotyczącym tego spotkania TUTAJ
  • zapraszając znajomych i bliskich do wspólnej modlitwy.

Osobom pragnącym włączyć się duchowo do wspólnej modlitwy możemy wcześniej przesłać materiały do rozważań. Osoby zainteresowane tą formą prosimy o przesłanie formularza, który znajduje się poniżej.

Na kolejne spotkanie modlitewne zapraszamy za 2 tygodnie – 10 lutego 🙂


W związku z obecną sytuacją pandemii koronawirusa, wszyscy uczestnicy zobowiązani są do przestrzegania aktualnych wytycznych, szczególnie dotyczących zachowania bezpiecznych odległości i noszenia maseczki.

W spotkaniu mogą uczestniczyć osoby nie mające objawów a także stwierdzonego zakażenia covid 19.


Informacje szczegółowe o spotkaniu:

  • Data spotkania:  27 stycznia 2022 (Msza święta o godz. 18.00, modlitwa o Ducha Świętego ok. godz. 18.45, zakończenie ok. godz. 20.00) Na kolejne spotkanie modlitewne zapraszamy za 2 tygodnie – 10 lutego 🙂
  • Miejsce: parafia NMP Matki Kościoła i św. Katarzyny Szwedzkiej w Gdańsku Zielonym Trójkącie – ul. Marynarki Polskiej 148

Formularz dla osób pragnących otrzymać materiały do modlitwy w łączności duchowej.

This form is disabled.

Wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając maila do Fundacji Radość Ewangelii oświadczam, iż zapoznałem/am się z Polityką Prywatności Fundacji i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora, którym jest Fundacja Radość Ewangelii, moich danych osobowych w celach korespondencyjnych, archiwizacji oraz na potrzeby organizacji wydarzeń, wymaganych na podstawie art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).