Odpoczynek z Duchem Świętym zwiastował piękny czas – i tak też się stało! Piękna pogoda i miejsce, wspaniali ludzie, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski i nie tylko, i dużo niespodzianek od Ducha Świętego 🙂

Czas zatrzymania pomaga spojrzeć z innej perspektywy. Zatem zwolniliśmy tempo i pozwoliliśmy się prowadzić Duchowi Świętemu – aby zadbać o nasze ciała i myśli. Wracamy napełnieni nadzieją i z pragnieniami, by odkrywać i rozwijać talenty, które od Niego otrzymaliśmy a także powracać wciąż do Jego Słowa, które ożywia i przemienia.

Kilka fotograficznych wspomnień tego pięknego czasu możecie zobaczyć TUTAJ 🙂

Zapraszamy również do przeczytania refleksji i świadectw uczestników 🙂

Świadectwo A.:

Przyjechałam na rekolekcje zagubiona, zmęczona i niepewna siebie. Miałam wiele wątpliwości czy to wydarzenie jest dla mnie ale postanowiłam wyjść ze strefy swojego komfortu i opłaciło się. Poznałam wielu wartościowych ludzi, tak różnych ode mnie, z różnych części Polski, ale łączyło nas coś wspólnego – chęć odpoczynku z Bogiem i Duchem Świętym. Historie i otwartość ludzi zainspirowała mnie do zmiany siebie i rozwoju.  Zobaczyłam, że choć moje problemy są ważne, to są inni, którzy mają ciężej. Dziękuję za odpoczynek, ludzi i rozwój oraz otwarcie oczu i serca na ludzi i świat. 

Świadectwo Darii:

Dziękuję za zaproszenie Ducha Świętego, by poznać Go bliżej i odpocząć z Nim. Rekolekcje te uświadomiły mi, jak ważne i potrzebne jest działanie Ducha Świętego, i że faktycznie działa, a ja sama o tym wcześniej nie pamiętałam. Uświadomiłam sobie, że Duch Święty przynosi to, czego mi potrzeba i umacnia w działaniu dodając odwagi.  

Świadectwo Kasi i Norberta:

Rekolekcje odbywały się we wspaniałej atmosferze i były pełne niespodzianek. Wracamy do domu pełni nadziei, że z Duchem Świętym pokonamy przeciwności i kłopoty. 

Świadectwo:

Dziękuję za czas spędzony ze Słowem Bożym.  Przypomniałam sobie jak z niego korzystać i odkurzyłam Pismo Święte. Dary, talenty, które posiadam, traktowałam jako coś normalnego,  a dzięki dzieleniu się Słowem odkryłam, że posiadam ich jeszcze więcej. Historie innych osób, które usłyszałam, powodują w mojej głowie nowe myśli na codzienne działanie. Był to niesamowity czas rozwoju i zajrzenia w samą siebie. Z całego serca dziękuję.

Świadectwo:

Dziękuję Ci Ojcze niebieski za ten czas „Odpocznij ze Mną”. Dziękuję Ci za ludzi, których postawiłeś na ten czas dla mnie, którzy inicjowali czas modlitwy, czas spaceru, konferencji, dzielenia się w grupach. Wdzięczna jestem też za taniec, którego się nauczyła, i za wskazówkę, by wybierać to, co daje życie.

Świadectwo:

Rekolekcja “Odpocznij ze Mną” były dla mnie czasem odkrywania obecności Boga w moim wnętrzu – w duszy i ciele. Słowa “Ja Jestem” były kluczowe i bardzo ważne. Duch Święty poukładał po kolei wszystkie zajęcia, konferencje, rozmowy z ludźmi i całą aktywność ruchową i fizyczną. To był piękny czas odkrywania swoich talentów i możliwości.

Świadectwo M.M.:

Rekolekcje te to był czas odpoczynku dla ciała i dla ducha w moim zagonionym życiu. To złapanie dystansu, równowaga i odetchnięcie wśród życzliwych i Bożych ludzi. 

Świadectwo:

Cieszę się z tego czasu, gwiazd na niebie, morza i słów Boga. Ludzie, którzy tu byli pomogli mi poznać, że nie jestem sam. Są ludzie, którzy podobnie jak ja, idą z Nim drogą.

Świadectwo J. G.:

Dziękuję Ci Duchu Święty za czas rekolekcji i za to, że mogłam zatrzymać się, pomyśleć, i pobyć sama z sobą i z Tobą Duchu Święty. Ten czas pokazał mi w jakim pośpiechu żyje, że brakuje mi czasu dla siebie i dla Pana Boga, że często w tym pośpiechu życia zapominam o Tobie Panie albo daję Tobie bardzo mało. Dziś wiem, że jest to za mało. 

Świadectwo:

Czas spędzony na rekolekcjach ”Odpocznij ze Mną” pomógł mi przyjrzeć się sobie, wsłuchać się w siebie.  Zaobserwowałam co powinnam zmienić a czego powinnam więcej od siebie dać.

Świadectwo Kasi:

Dziękuję za ten czas nauki dbania o siebie, uważność na Boże Dary, które są w nas, ale też czas troski i zadbania o siebie…  o to, co daje życie – życie w obfitości, do jakiego zaprasza nas Bóg. 

Świadectwo:

 Przyjechałam na te rekolekcje zmęczona a wyjeżdżam napełnione nadzieją i siłą.

Świadectwo A.G.:

Bardzo odpowiada mi forma tych rekolekcji, która daje dużą swobodę i gdzie można odnaleźć dla siebie własną przestrzeń i to,  że “nic nie muszę ale wszystko mogę” 

Świadectwo Ani:

Rekolekcje “Odpocznij ze Mną” dały mi świadomość, że On JEST.  

Świadectwo Ani:

Podczas tych rekolekcji zasmakowałam w ciszy i spokoju. Otrzymałam wytchnienie od myśli i niepokojów. Spotkałam ludzi, którzy mają podobne rozterki, dylematy, problemy i pragnienie aby pracować nad sobą i rozwijać się. To był piękny i dobry czas. 

Świadectwo Rafała:

Dziękuję Panu Jezusowi, że mogłem oderwać się podczas tych rekolekcji od codziennych trosk, zatrzymać się i poobserwować przyrodę, i jej piękno. Dostałem odpowiedzi dotyczące pojęcia talentów, jak je rozwijać, i co mogę zmienić.  Duchu Święty dziękuję Tobie za ten czas zresetowania głowy i moich myśli.  

Świadectwo:

Rekolekcje te były dla mnie czasem, w którym na nowo mogłam przyjrzeć się mojemu życiu,  w którym mogłam szukać Bożej obecności w moim życiu. Spotkałam ludzi, którzy również chcą żyć z Bogiem, co dało mi poczucie wspólnoty. Odpoczęłam i wracam z nowymi myślami, planami i chęcią współdziałania z Duchem Świętym. Chwała Panu.

Świadectwo A.:

To był dobry czas zatrzymania się, spojrzenia w głąb siebie, w swoją relację z Bogiem i innymi ludźmi. Wspaniała organizacja i wspaniali ludzie. 

Świadectwo Z.A.:

Podczas rozważania Słowa Bożego Duch Święty dosłownie podpowiedział mi “nie szukaj wciąż…  jesteś pustym, glinianym naczyniem i tylko Ja, Duch Święty mogę go wypełnić.  Tylko Ja daję źródło – wodę życia w obfitości. Chwała Panu. 

Świadectwo:

Spotkałam się ze sobą i w relacji z Bogiem i Duchem Świętym. Ja i Duch Święty. Modlitwa w kaplicy, w ciszy i bez pośpiechu.  Ja i Bóg i Jego Słowo.

Świadectwo:

Rekolekcje pomogły mi spojrzeć w nowy sposób i z innej perspektywy na swoje talenty i dary,  którymi obdarowana została przez Ducha Świętego.  odkryłam,  który z nich jest tym,  w którym będę mogła dzielić się z innymi i pomagać innym.

Świadectwo Jarka:

Był to dla mnie czas wyciszenia i oderwania się od tego, co się dzieje z dzisiejszym świecie.  Był to czas refleksji nad moim dotychczasowym życiem z Bogiem i Duchem Świętym i Panem Jezusem. Jakie miejsce zajmują w moim życiu. Wracam z przekonaniem, że jestem na właściwej drodze ale mimo swojego wieku nadal chcę pracować z łaską Bożą.