Rekolekcje Triduum oczekiwania “Żyj mocą Ducha Świętego”, w weekend Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, będzie to czas, by odkrywać i prawdziwie doświadczyć obecności, i mocy Ducha Świętego. 

Jezus każdemu z nas zostawił OBIETNICĘ i ją wciąż wypełnia:

“WEŹMIECIE W DARZE DUCHA ŚWIĘTEGO. BO DLA WAS JEST OBIETNICA I DLA DZIECI WASZYCH, I DLA WSZYSTKICH, KTÓRZY SĄ DALEKO”  Dz 2, 38-39

A przyjmując dar Jego obecności, możemy coraz bardziej doświadczać zmian w naszym życiu, bo jak mówi Słowo Boże:

“OWOCEM ZAŚ DUCHA JEST: MIŁOŚĆ, RADOŚĆ, POKÓJ, CIERPLIWOŚĆ, UPRZEJMOŚĆ, DOBROĆ, WIERNOŚĆ, ŁAGODNOŚĆ, OPANOWANIE.” Ga 5, 22-23

W czasie tego weekendu pragniemy poznawać Go bliżej i czerpać w pełni z Jego darów, by w codzienności doświadczać Jego wsparcia i prowadzenia.


Będzie to czas, by:

 • wspólnie ze wspólnotą Kościoła wzywać obecności i mocy Ducha Świętego,
 • odkrywać, jak różnorodnymi charyzmatami nas obdarowuje i uczyć się je przyjmować,
 • uczyć się dostrzegać Jego obecność w codzienności,
 • odkrywać i doświadczać, jak bardzo JEST obecny w Słowie Bożym i Sakramentach,
 • poznawać, co znaczy i jak BYĆ świątynią Jego obecności.

Będzie to czas na konferencje, modlitwę, warsztaty, rozmowy i poczęstunek.


Nasze zaproszenie jest skierowane do osób, które uczestniczą w formacji #RokDobrychZmian, a także do tych, którzy pragną jeszcze bardziej odkryć tajemnicę Trójcy Świętej i pozwolić się prowadzić Duchowi Świętemu w swoim życiu.


Informacje szczegółowe

 • Data: 17-19 maja 2024 (pt. godz. 17.00 – 20.00, sb. godz. 10.00 – 19.00, ndz. godz. 10.00 – 15.00 oraz w sobotni wieczór o godz. 23.00 Eucharystia pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC w Bazylice Mariackiej w Gdańsku)
 • Miejsce: parafia pw. św. Ignacego Loyoli w Gdańsku, Dom parafialny – ul. Brzegi 45 oraz w sobotni wieczór o godz. 23.00 Eucharystia w Bazylice Mariackiej w Gdańsku
 • Koszt uczestnictwa: 130 zł 
 • w cenę wliczony jest również obiad w sobotę i poczęstunek herbaciano – kawowy
 • Zaliczka za uczestnictwo: 50 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania potwierdzenia przyjęcia. Pozostałą kwotę do dnia 10 maja.
  • Jeśli masz problemy finansowe – poinformuj nas przy zapisach, by nie były one przeszkodą w możliwości uczestnictwa.

Liczba miejsc ograniczona.

Pierwszeństwo w zapisach mają osoby uczestniczące w formacji #RokDobrychZmian. 

Potwierdzenie przyjęcia zostanie wysłane do uczestników mailem.

Ramowy program i szczegółowe informacje zostaną wysłane do uczestników mailowo najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem.


 Formularz zgłoszeniowy

This form is disabled.

Wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając maila do Fundacji Radość Ewangelii oświadczam, iż zapoznałem/am się z Polityką Prywatności Fundacji i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora, którym jest Fundacja Radość Ewangelii, moich danych osobowych w celach korespondencyjnych, archiwizacji oraz na potrzeby organizacji wydarzeń, wymaganych na podstawie art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).