Maryja jest tą, która potrafi przemienić stajnię dla zwierząt w dom Jezusa, z ubogimi pieluszkami i z olbrzymią czułością. Ona jest służką Ojca, wzruszającą się przy uwielbianiu. Maryja jest zawsze uważną przyjaciółką, która czuwa i troszczy się, aby nie zabrakło wina w naszym życiu. Jest Tą, z sercem przeszytym mieczem, która rozumie wszystkie cierpienia.

Jako matka wszystkich, jest znakiem nadziei dla ludów cierpiących bóle porodowe, dopóki nie pojawi się sprawiedliwość. Jest misjonarką zbliżającą się do nas, by nam towarzyszyć w życiu, otwierając serca na wiarę swoim macierzyńskim uczuciem.

Jako prawdziwa mama, idzie z nami, walczy razem z nami i szerzy nieustannie bliskość Bożej miłości.

Dzięki różnym nabożeństwom maryjnym, generalnie związanym z sanktuariami, jest włączona w historię każdego ludu, który przyjął Ewangelię, i tworzy część jego historycznej tożsamości.” 

Te słowa wypowiada Papież Franciszek w adhortacji Evangelii Gaudium (nr 286) i one będą nas prowadzić w trakcie rekolekcji zawierzenia Maryi.

Podczas rekolekcji “niech mi się stanie według twego słowa” pragniemy:

 • odkrywać radosne tajemnice życia Maryi w przededniu miesiąca różańcowego – października 
 • zawierzać Jej historię naszego życia i naszych bliskich – tego co było, co jest i co będzie
 • przeżywać medytację chrześcijańską jako formę rozważania tajemnic różańcowych
 • odkrywać Maryję jako matkę, która pragnie troszczyć się o każdą naszą potrzebę

Będzie to czas na konferencje i modlitwę w zaciszu matemblewskiego sanktuarium.

Informacje szczegółowe

 • Data: 27-29 września (pt. godz. 18.00 – 20.30, sb. godz. 9.00 – 20.00, ndz. godz. 9.00 – 14.00)
 • Miejsce: Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Gdańsku Matemblewie
 • Warunki: rekolekcje dochodzone bez noclegu
 • Koszt uczestnictwa: 80 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa do 31 sierpnia), 90 zł (przy zgłoszeniu uczestnictwa w terminie późniejszym – jeśli będą wolne miejsca) koszt zawiera m.in. obiad w sobotę i poczęstunek do kawy
 • Zaliczka za uczestnictwo: 40 zł należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania potwierdzenia przyjęcia.
 • Jeśli masz problemy finansowe – poinformuj nas przy zapisach, by nie były one przeszkodą w możliwości uczestnictwa.
 • Ewentualny nocleg: dla osób pragnących dodatkowo skorzystać z noclegu w Sanktuarium prosimy o maila z zapytaniem na adres: zapisy@radoscewangelii.pl – prześlemy informacje na temat warunków i kosztów

Ilość miejsc ograniczona.

Potwierdzenie przyjęcia zostanie wysłane do uczestników mailem.

Ramowy program i szczegółowe informacje zostaną wysłane do uczestników mailowo najpóźniej tydzień przed rozpoczęciem.

 Formularz zgłoszeniowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z organizacją wydarzenia organizowanego przez Fundację Radość Ewangelii zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.).

Wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając maila do Fundacji Radość Ewangelii oświadczam, iż zapoznałem/am się z Polityką Prywatności Fundacji i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora, którym jest Fundacja Radość Ewangelii, moich danych osobowych w celach korespondencyjnych, archiwizacji oraz na potrzeby organizacji wydarzeń, wymaganych na podstawie art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).