Wielki Post jest czasem, w którym Kościół zaprasza nas do częstszego przeżywania i praktykowania

 • modlitwy,
 • postu 
 • i jałmużny.

Podczas naszych spotkań pragniemy odkrywać dlaczego właśnie te praktyki mogą być dla nas pomocne w odkrywaniu tajemnicy Triduum Paschalnego – męki Jezusa i Jego zmartwychwstania, a także chcemy zobaczyć, jak je przeżywać, by przynosiły realne zmiany w naszym życiu duchowym i nie tylko. Jak dzięki nim, możemy się zbliżyć do Jezusa.

Będzie to także czas, by zobaczyć czym się różni post od diety, jałmużna od darowizny i modlitwa serca od wypowiadania pacierza jedynie ustami.

Mamy nadzieję, że te spotkania pomogą nam bardziej zbliżyć się do Jezusa, który “istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem, lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci – i to śmierci krzyżowej” (por Flp 2, 6-8) oraz odkryć dlaczego i dla kogo On to uczynił.

Uczestniczkom proponujemy:

 • 2 spotkania ONLINE 6 i 20 marca, a w nich:
   • konferencje 
   • wspólną modlitwę
   • czas rozmów i dzielenia
   • wspólne, własnoręczne przygotowywanie ozdób świątecznych

Część drugiego spotkania będzie przeznaczona na samodzielne wykonanie świątecznych drobiazgów (palma, ozdoby na stół wielkanocny) według wskazówek i propozycji osoby prowadzącej (będą to rzeczy, które jest w stanie wykonać wg wskazówek każda osoba).

Materiały potrzebne do wykonania prac zostaną wysłane do Pań kurierem na wskazany w formularzu adres.


Informacje szczegółowe:

 • Data: 6 marca (godz. 18.00-20.00) oraz 20 marca (godz. 18.00-20.30)
 • Forma: spotkania będą prowadzone w czasie rzeczywistym online. 
 • Wymagania: zainstalowana aplikacja ZOOM na komputerze (z kamerą i mikrofonem) lub smartfonie, dostęp do internetu
 • Koszt uczestnictwa, materiałów i ich dostarczenia: 50 zł – należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia otrzymania potwierdzenia przyjęcia.
  • Jeśli masz problemy finansowe – poinformuj nas przy zapisach, by nie były one przeszkodą w możliwości uczestnictwa.

Ilość miejsc ograniczona.

Potwierdzenie przyjęcia zostanie wysłane do uczestników mailem w ciągu 3 dni roboczych od przesłania zgłoszenia.

Link na spotkania zostanie przesłany do uczestników mailem najpóźniej w przededniu każdego terminu.


 Formularz zgłoszeniowy

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celach związanych z organizacją wydarzenia organizowanego przez Fundację Radość Ewangelii zgodnie z treścią ustawy z dn. 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2002 r. Nr 101 poz. 926, z późn. zm.).

Wypełniając formularz kontaktowy lub wysyłając maila do Fundacji Radość Ewangelii oświadczam, iż zapoznałem/am się z Polityką Prywatności Fundacji i wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Administratora, którym jest Fundacja Radość Ewangelii, moich danych osobowych w celach korespondencyjnych, archiwizacji oraz na potrzeby organizacji wydarzeń, wymaganych na podstawie art. 7 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych).