Długi weekend majowy nad piękną zatoką gdańską przyciągnął osoby z całej Polski. Pragnienie odpoczynku wypełniało nasze serca z dużym natężeniem.

No i stało się – za nami wspaniały weekend – odpoczynku z samym sobą, z innymi wspaniałymi ludźmi a nade wszystko z Bogiem, który hojnie zaskakiwał nas Swoimi łaskami.

Kilka fotograficznych wspomnień tego pięknego czasu możecie zobaczyć TUTAJ 🙂

Zapraszamy również do obejrzenia i przeczytania świadectw uczestników poniżej 🙂

Świadectwo Ani:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za zaproszenie do odkrywania Twojego Słowa, które przybliża mnie do Ciebie i pozwala na lepsze poznawanie samej siebie. Dziękuję Ci za wolność, która jest dla mnie czasem dokonywania decyzji i wyboru tego, co pozwala mi wzrastać i mnie ubogaca. Chwała Panu!”

Świadectwo Marii:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za te słowa, że “wszystko mogę a nic nie muszę”. Dziękuję Ci za Twoją wolność, za to, że mimo mojego buntu, moich wkurzeń, walk, to Ty jesteś ciągle i pokazałeś mi to na tych rekolekcjach. To szczególne rekolekcje, może nawet moje ulubione, bo na nowo pokazałeś mi Jezu, jak jestem Twoim ukochanym dzieckiem. Miałam tu beztroskie wakacje, na których odżyłam. Dziękuję.”

Świadectwo Agnieszki:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za cały czas spędzony tutaj, za odpoczynek dla ciała, ducha i psychiki. Dziękuję Ci za to, że mogłam odfałszować moje zakłamane “ja” i spojrzałam na siebie innymi oczyma. Rozpocząłeś tutaj proces w moim sercu odzyskiwania własnej wartości i godności. To jest dla mnie najważniejsze, bo ogromnie ciążyło mi to przez całe życie. Doświadczyłam tutaj Twojej obecności Jezu i odnowy serca. Nauczyłam się akceptować to, czego w życiu doświadczyłam. Z tym wyjeżdżam i to daje mi wolność.”

Świadectwo:

“Dziękuję Ci Panie Jezu za to, że mogłem być tu razem z żoną i poczuć Twoją obecność, za ludzi podobnie jak ja. Dziękuję Ci za ich świadectwa życia i za dobrze spędzony czas.”

Świadectwo Asi:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za to, że wszystko mogę i nic nie muszę.”

Świadectwo:

“Jezu, dziękuję Ci za to, że postanowiłeś uleczyć tu moje rany ojcowskie i lęk przed bliskością przez nie spowodowany. Dziękuję Ci za ten odpoczynek, pokój w sercu, z którym wyjeżdżam. Za radość wspólnoty – dziękuję.”

Świadectwo A.:

“Panie Jezu, dziękuję Ci, że mnie przyprowadziłeś na te rekolekcje i dziękuję za te wszystkie osoby, które mogłam poznać i przeżyć z nimi ten czas. Rekolekcje te pozwoliły mi się zatrzymać, być tu i teraz, pobyć sama ze sobą i zajrzeć w głąb siebie. Udało mi się wyciszyć ale także odnaleźć i dopuścić do głosu moje wewnętrzne – pełne radości – dziecko. Bardzo ważna dla mnie była wolność wyboru gdyż dzięki temu nie odczuwałam napięcia i chętniej poddawałam się nurtowi tego czasu.”

Świadectwo Agaty:

“Dziękuję Ci Panie Boże za ten doby czas. Czas spotkania, rozmów, Adoracji. Dziękuję Ci za osoby, które tłumaczą mi Twoje Słowo i za ludzi, którzy pomagają mi odkryć moje talenty i docenić siebie.”

Świadectwo:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za wszelkie dobro, jakiego tu doświadczyłem. Za to, że mogę być bliżej Ciebie. Uświadomiłem sobie, że Ty zawsze jesteś a to właśnie ja chodzę innymi drogami. Proszę Cię, abyś trzymał mnie przy sobie.”

Świadectwo Justyny:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za możliwość bycia z Tobą na łonie natury. Dziękuję za wolność wyboru, za wypoczynek, za zachętę do czytania Słowa Bożego, przez które chcesz do mojego serca wlewać zdroje nadziei. Dziękuję za wszystkich, z którymi mogłam dzielić się słowami.”

Świadectwo Kamili:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za pokazywanie mi, jak bardzo jesteśmy różni i za uczenie mnie, żeby tą różnorodność drugiego człowieka przyjmować. Z tą akceptacją tej różnorodności wracam w moją codzienność.”

Świadectwo:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za natchnienie aby przyjechać na te rekolekcje. Ty najlepiej wiesz, co jest dla mnie dobre i co mnie wzmocni w tym trudnym czasie dla mojej rodziny. Dziękuję za doznanie czytania i rozważania Słowa Bożego na plaży z morzem w tle, za ciekawe i inspirujące rozmowy z innymi uczestnikami, za zwiedzanie i czas wypoczynku. Chwała Panu!” 

Świadectwo Tomka:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za rodzinę i moją żonę. Dziękuję Ci za spędzony tutaj czas, za wszystkie osoby. Za to wszystko, co się tutaj działo. Dziękuję, że mogłem odpocząć przy Tobie i być bliżej Ciebie.”

Świadectwo Eli:

“Panie Jezu, dziękuje Ci za to, że zadbałeś o moje potrzeby, że dałeś mi ludzi i ich świadectwa, które umacniają. Codziennie troszczyłeś się o mnie, abym ja mogła zatroszczyć się o drugiego. Mogłam z tych rekolekcji czerpać pełną piersią, z Twojego Słowa, z natury, z obecności innych osób.”

Świadectwo Asi:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za czas na podsumowanie etapu, na którym jestem i światło na drogę. Za zaproszenie do oddania Tobie wszystkich moich ciężarów: Wszystkie swoje troski przerzućcie na Niego, gdyż Jemu zależy na was.”

Świadectwo:

“Panie Jezu, dziękuję Ci za odkrycie Twojej miłości i tego, że ciągle jesteś przy mnie. Dziękuję za odpoczynek, za piękne relacje z przyrodą i ludźmi. Za dary Ducha Świętego – odczułam tu pokój, radość, miłość. Dziękuję za świadectwa prowadzących i uczestników, które pokazały mi, że można poradzić sobie z wieloma trudnymi sprawami.”