To był bardzo wyjątkowy weekend Zesłania Ducha Świętego. Przeżyliśmy prawdziwe Triduum oczekiwania.

Część uczestników tymi rekolekcjami kończyła program rocznej formacji Roku Dobrych Zmian “Żyj mocą Ducha Świętego”. Część uczestników dalej idzie programem rocznej formacji “Droga do wolności”. Był to zatem dla nas czas wielu dobrych rozmów, spotkań nie tylko “w okienku” i nade wszystko wspólnej modlitwy, i doświadczania mocy Ducha. Były z nami również inne osoby, które pragnęły przeżyć tę uroczystość głębiej.

Duch Święty zaskakiwał nas Swoją inwencją i dawał się poznawać w sposób tak bardzo indywidualny, jak każdy z nas potrzebował. Każdy z nas jest inny i mogliśmy mocno doświadczyć, że On to bardzo szanuje i odpowiada na nasze bardzo osobiste pragnienia.

Bogu dziękujemy za ten czas i za każdą osobę, która go z nami przeżyła!

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznych wspomnień tego pięknego czasu  TUTAJ i poczytania świadectw niektórych uczestników 🙂

Świadectwo E. M. 

Dzięki rocznej formacji zrozumiałam, że jestem powołana do służby dla innych. W czasie tych rekolekcji oddałam się Duchowi Świętemu do dyspozycji, mówiąc Mu, aby przez moje ręce i serce dokonywał Swoich dzieł tak jak chce. Dzisiaj dostałam potwierdzenie, że pomogłam drugiej osobie uporać się z jej bólem. Odczytuję to jako działanie Ducha Świętego, bo nie było w tym mojej pracy. Wystarczyła moja obecność. Wierzę, że Duch Święty przywiódł mnie na te rekolekcje. Dziękuję Duchowi Świętemu za Jego natychmiastowe działanie.

Świadectwo M. M.

Dziękuję Ci Panie Boże za to, że wlałeś pokój, miłość i radość do mojego serca, za to, że poczułam Twoją dobroć i obecność. Żaden człowiek na świecie nie jest w stanie dać tego, co dajesz Ty Boże. Dziękuję za Twoją czułość, zrozumienie, wrażliwość i delikatność. Dziękuję za to, że Ty zawsze czekasz na mnie, zawsze przyjmujesz mnie z otwartymi ramionami. Dziękuję też za wspaniałych ludzi, których mi dajesz. Że dzięki Tobie czuję się zaopiekowana na każdej płaszczyźnie mojego życia.

Świadectwo Marleny 

Dziękuję Ci Panie Boże za realne zmiany, które w moim życiu zaszły przez otwarcie się na Ducha Świętego. Za to, że zapraszasz mnie do posiadania wielkich marzeń i pragnień. Dziękuję Ci, że kończę czas rocznej formacji z nową mocą i odwagą aby iść po nowe i prosić ciągle o więcej.

Świadectwo M.

Duch Święty ożywił moje obolałe, skarłowaciałe serce. Dziękuję Ci Boże za to, że przychodzisz mimo drzwi zamkniętych. Jesteś Duchem Ożywicielem. „Urodziłaś się, by żyć” usłyszałam jakiś czas temu na modlitwie i Duch Święty prawił te słowa w ruch. Życiem jest Bóg. Życiem jest drugi człowiek. Chwała Panu.

Świadectwo Magdaleny 

Dziękuję Ci Panie za Ducha Świętego, który przyszedł do mnie z mocą i intensywnością. Otrzymałam wiele odpowiedzi, ponazywałam to, co dzieje się we mnie i ze mną oraz otrzymałam zaproszenie do modlitwy i podążania za poruszeniami Ducha a nie swoimi wyobrażeniami. Bóg Ojciec dał mi doświadczyć swojej wszechogarniającej miłości. Dziękuję. 

Świadectwo U.M.

Dziękuję Ci Duchu Święty, że odkrywasz przede mną to, czym już mnie obdarowałeś. Dziękuję, że towarzyszysz mi w codzienności, i w niej przychodzisz do mnie ze Swoimi darami, w niej prowadzisz mnie po Swoich ścieżkach. Wzbudzasz we mnie wdzięczność i Miłość do Boga i wszystkiego, co stworzył. Duchu Święty przemieniaj mnie, udoskonalaj! Wiej kędy i jak chcesz. Przyjmuję wszystko od Ciebie, bo od Ciebie jest samo dobro.

Świadectwo Alicji

Podczas tych rekolekcji zrozumiałam i doświadczyłam, jak ważna jest moja relacja z Duchem Świętym i otwartość na Jego dary w moim życiu, a także posługiwanie nimi w Kościele. To doświadczenie nadało nowy sens mojemu życiu, mojemu byciu w Kościele, w mojej relacji z Bogiem. Chwała Panu!

Świadectwo A. K.

Dziękuję Ci Panie Boże za Ducha Świętego, który dał mi odwagę zburzenia muru lęku. Już teraz nie muszę żyć w ukryciu, już teraz mogę zaufać i podążać drogą wolności.

Świadectwo Moniki

Dziękuję Ci Panie Boże za to, że dobrze czuje się w tej wspólnocie i miejscu, za rozbudzanie pragnienia, aby jeszcze bardziej być z Tobą, ufać, kochać i służyć, znaleźć swoje konkretne miejsce w Kościele. Dziękuję za modlitwę nade mną, która dotarła do głębi serca i wlała nadzieję oraz dodała siły.

Świadectwo M.

Dziękuję Ci Panie Boże w Trójcy Świętej, że kochasz mnie z moimi ograniczeniami, moją chorobą, moją poplątaną mną historią życia, że akceptujesz mnie taką, jaką jestem. Dziękuję, że dajesz mi talenty, którymi mogę służyć innym, i które mogę pomnażać z Twoją pomocą. Proszę, nie daj mi tego zmarnować! Proszę, prowadź mnie!

Świadectwo Sylwii

Dziękuję Ci Panie Boże za Twój Kościół, za różnorodność osób, które w nim posługują, za różnorodność darów, którymi mnie obdarowujesz, i za ogromną ilość darów, które jeszcze masz dla mnie przygotowane, a z których mogę czerpać dowoli, jeśli tylko zechcę i z odwagą powiem TAK. Dziękuję, że mówisz do mnie, że realnie działasz w moim życiu. Prowadź mnie tak jak Ty chcesz.

Świadectwo Asi

Dziękuję Ci Boże Ojcze, że posłałeś do nas Ducha Świętego, panie który ożywia od środka i przemienia mnie, moje serce na wzór Serca Jezusa. W ten sposób czynisz nas Twoją Rodziną. Dziękuję, że na nowo odkrywam Kościół Katolicki jako Rodzinę!

Świadectwo

Dziękuję Panie Jezu, Tatusiu, Duchu Święty za przymnożenie wiary, nadziei i miłości, za pokój serca, radość, odwagę na najbliższy czas i resztę życia. Odwaga bierze się z relacji i poznania Boga. Wyjeżdżam z tych rekolekcji z nową nadzieją i zaufaniem, że to Ty Boże trzymasz moje życie w Twoich rękach, że nie muszę się niczego i nikogo bać. Ty jesteś Bogiem wszechmogącym i czuwasz nad moim życiem i życiem moich dzieci. Kocham Cię Jezu mój Królu! Twoja córka.

Świadectwo Gosi  

Dziękuję za czas spędzony z Duchem Świętym. Za poznawanie Go, jak działa i co jest ważne, że moje dary mogą służyć Kościołowi i nie mają sensu bez miłości. Duchu Święty przyjdź.

Świadectwo

Dziękuję Ci Panie Boże za to, że jesteś, za Twoje piękno i miłość, za to, że czekasz zawsze, kiedy ja odchodzę, za to, że pomagasz innym, uczysz ich sensu i czy niż ten świat piękniejszym.

Świadectwo Iwony

Dziękuję Ci Panie Boże za Twoją miłość do mnie. Za to, że przemieniasz moje serce i otwierasz je, a także za to, że wlewasz to mojego serca nowy zapał i nowe chęci. Dziękuję Ci za modlitwę uwielbienia oraz modlitwę wstawienniczą. Za to, że modląc się za siebie nawzajem tworzymy Jedność i piękny Kościół. 

Świadectwo Teresy

Dziękuję Ci Panie Boże, że kolejny raz ożywiasz moje serce, otwierasz, uzdalniasz do kochania i przebaczania. Duchu Święty, bez Ciebie nic uczynić nie mogę – przyjdź i działaj we mnie i w moim życiu!

Świadectwo

Dziękuję za to, że byłam otoczona wspaniałymi ludźmi. Za to, że z pełną stanowczością oddałam swoje serce Duchowi Świętemu.

Świadectwo M.K.

Dziękuję Ci Panie Boże, za to, że za tyle rzeczy dzisiaj już podziękowałam. Za dary od Ciebie i moje samopoczucie. Dziękuję Ci za weekend bez bólu i pełen radości. Za pragnienie Adoracji i Twojej obecności. Dziękuję za Twoją Miłość i opiekę. I za mojego męża.

Świadectwo Moniki

Duchu Święty dziękuję za Twoje prowadzenie, słowo poznania, miłość w każdej sekundzie życia. Dziękuję za zaproszenie do budowania wspólnoty Kościoła darami, których mi udzielasz. 

Świadectwo Agnieszki 

Dziękuję Ci Ojcze za doświadczenie wspólnoty żywego Kościoła. Za nawiązane relacje. Za Twoje Słowo budzące do prawdziwego Życia, za to, że mnie tak cudownie stworzyłeś i postawiłeś w tym miejscu i w tym czasie. Za to, że dajesz mi Siebie. Zabieram słowa: PODZIW I WDZIĘCZNOŚĆ, bo Ty Sam Tak patrzysz na mnie i na każdego człowieka, którego stworzyłeś. Uwielbiam Cię Panie, teraz i zawsze, i na wieki wieków amen. 

Świadectwo Gabrysi 

Kochany i uwielbiony Duchu Święty dziękuję już teraz za te dary, które przygotowałeś dla mnie, i które niebawem ujawnią się. Prowadź mnie, bo tego pragnę, poślij mnie tam gdzie chcesz. Amen

 Świadectwo Macieja 

Dziękuję Ci Boże za otwarcie drogi i wyzwolenie z lęku. Wiem już jaką drogą chcesz mnie prowadzić.

Świadectwo

Dziękuję Ci Panie za to, że mogłem tu być, za dar Twojej obecności i za tchnienie Ducha.

Świadectwo M.

Dziękuję Ci Panie Boże, za miłość, cierpliwość, radość, roztropność, szczerość, za szaloną Marlenę, za spokój, wyrozumiałość, dobro, życzliwość uczestników.

Świadectwo K.

Dziękuję Ci Panie Boże, że przychodzisz z łagodnością i posłaniem do głoszenia Imienia Pana i Jego chwały.

Świadectwo Reni

Rekolekcje te dla mnie były czasem ciszy i wypoczynku od świata, bycia z Duchem Świętym, poznawaniem Jego darów, poznawaniem siebie, otwieraniem się i poszerzaniem granic, nawiązywaniem relacji i głębszego rozumienia innych.

Świadectwo K. 

Dziękuję Ci Panie za osoby, które spotkałam w czasie tych rekolekcji. Za to, co przemieniłeś w moim sercu. Za to, co mi dałeś i dajesz każdego dnia. Napełniaj mnie Duchem Świętym abym była mocna i odważna, abym zwracała się do Ciebie ze wszystkimi sprawami.