W miniony weekend przeżyliśmy rekolekcje Zawierzenia Maryi w matemblewskim Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej. W kameralnej grupie odzyskiwaliśmy i nabieraliśmy sił w tym wyjątkowym czasie pandemii.

Słowo Boże prowadziło nas w rozważaniach tajemnic bolesnych a Duch Święty ożywiał nasze serca dotykając każdego na swój wyjątkowy sposób, tak jak potrzebowaliśmy.

To był czas pełen łask odkrywania tajemnic życia Maryi, a przez Nią działania Jezusa w naszym życiu.

Każdy z uczestników mógł zawierzyć się Jej opiece i prowadzeniu wypowiadając słowa Aktu zawierzenia podczas Mszy świętej, sadząc cebulkę kwiatu u Jej stóp – a w sercu oddając Jej całego siebie.

Zdjęcia z naszych rekolekcji możecie obejrzeć TUTAJ

Ufamy, że to kolejny krok w jeszcze bliższej przyjaźni z Maryją.

Poniżej świadectwa niektórych uczestników 🙂

Świadectwo:

Cały czas rekolekcji był dla mnie błogosławiony. Od pierwszej konferencji Bóg mówił do mojego serca. Najważniejsze dla mnie jest to, że Pan dotknął głębokiej rany, z którą nie chciałam się zmierzyć, a która wprowadzała dużo zamieszania w moim życiu nie tylko duchowym. Zaprosiłam do niej Maryję i doznałam ukojenia. Przez cały czas odczuwałam Jej obecność i miłość. Mam nadzieję, że moja relacja z Maryją rozwinie się, tego pragnę i wiem, że Ona też.

Świadectwo Anety:

Maryjo, dziękuję Ci za dar tych rekolekcji. Pracuję i obracam się wśród ludzi niewierzących. Czasami zaczynam wątpić, czy moja wiara ma sens i czy nie narażam się na śmieszność. Postawiłaś tu wspaniałych ludzi, którzy swoją otwartością, doświadczeniem cierpienia pokazali, że zawsze jesteś przy nas. Dziękuję za opiekę i ciepło, które wlewasz z moje serce.

Świadectwo:

Rekolekcje umocniły mnie w wierze i głębszym zawierzeniu Maryi. Dużo dały mi rozważania w plenerze i Drogi Krzyżowej. Dziękuję Bogu, że mogłam w nich uczestniczyć.

Świadectwo Reni:

Rekolekcje to czas święty. To czas dla siebie. Dobry czas do poznania Maryi, która prowadzi mnie do Jezusa. Czas pandemii jeszcze bardziej udowadnia mi, jak bardzo potrzeba mi tego Bożego poznania i Jego pokoju. Chwała Panu.

Świadectwo:

Rekolekcje były prowadzone przystępnym językiem a równocześnie wnikliwie wchodzące w nasze potargane wnętrza. dające wiele. Wyciszające i pobudzające do refleksji.

Świadectwo Zofii:

Dziękuję Matko, że odkrywam Cię na nowo. Za to, że mnie zaprosiłaś na te rekolekcje. Dziękuję, że tu jestem i słucham Cię Maryjo. Chcę Cię kochać i zawierzać się Tobie.

Świadectwo Łukasza:

Dziękuję za możliwość uczestniczenia w rekolekcjach, za czas skupienia, modlitwy i świadectwa osób posługujących. Dziękuję za możliwość zbliżenia się do Maryi, za każde usłyszane słowo.

Świadectwo Agnieszki:

Ten czas rekolekcji był dla mnie nie tylko zawierzeniem Maryi, ale też i Jezusowi. Przypomniał mi, co robić w życiu codziennym, w jaki sposób sobie radzić. Dotykał różnych trudnych spraw w moim sercu i to mi pomogło. Był to dla mnie czas odnowy duchowej i psychicznej. Chwała Panu.

Świadectwo Sylwii:

Dziękuję za świadectwa osób posługujących, za czas zatrzymania i refleksji, za osoby, które tu spotkałam. Dziękuję Ci Maryjo, że wiernie trwasz przy mnie i że Jesteś.

Świadectwo DN:

Maryjo, dziękuję za Twoją gościnność i przepiękne miejsce, w którym dotykasz serc w ciszy i pięknie przyrody. Za osoby, które stawiasz na mojej drodze do Ciebie.