Za nami kolejne rekolekcje w duchu Św. Ignacego – “Rozeznawanie krok po kroku”. Jednak nie był to tylko czas poznawania bogactwa jego nauczania i tego, co nam przekazał w ćwiczeniach, ale również odkrywania, jak wiele czynników wpływa na to, że

  • czasem nie potrafimy rozeznawać,
  • nie słyszymy zaproszeń Boga,
  • albo zwyczajnie nie potrafimy zaufać, że Bóg pragnie naszego dobra.

I konferencje, i warsztaty, i modlitwa, i rozmowy – każdy z tych elementów miał równie ważne znaczenie. Ufamy, że duża dawka wiedzy ale i umiejętność nowego spojrzenia będą cennymi narzędziami, by z większą odwagą podejmować decyzje, które wnoszą do naszego życia pokój i szczęście.

Zapraszamy do obejrzenia fotograficznych wspomnień tego pięknego czasu  TUTAJ i poczytania świadectw niektórych uczestników 🙂

Świadectwo Martyny
Boże, dziękuję Ci za to, że pomimo moich zranień z przeszłości Ty masz moc mnie uzdrowić, uzdolnić do miłości, bo do tego mnie powołałeś. Jest w moim sercu potencjał, który Ty widzisz, i w który nie wątpisz pomimo moich ułomności. W czasie rekolekcji po raz kolejny pokazałeś mi, że mnie zmienisz w nowego człowieka – co robisz już od paru lat.

Świadectwo M. G.
Panie Boże, dziękuję Ci Za możliwość bycia ze sobą, z Tobą, z daleka od codziennych zadań. Za narzędzia do pracy duchowej i słowa dające do myślenia. Wierzę, że to zasiane podczas rekolekcji ziarno wykiełkuje w moim życiu, choć jeszcze nie wiem jak.

Świadectwo Adriany
Panie Boże dziękuję Ci za to, że zawsze mnie zaskakujesz pozytywnie. Często wydaje mi się, że wiem lepiej, co dla mnie jest dobre, a przez to czuję coraz większy ciężar na moich ramionach. Teraz mogę Tobie to oddać. Dziękuję za to, że mogłam tu być. Chwała Panu !

Świadectwo Moniki
Panie Boże dziękuję Ci za to, że przyszedłeś do mnie w sposób jaki się nie spodziewałam. Mój Plan runął, a Twój był lepszy. I dzięki temu i ja nabrałam większego pokoju i zaufania do Ciebie. Dziękuję, że pokazałeś mi problem, który wydawał mi się już rozwiązany, jednak okazało się, że nie do końca, bo cień tego grzechu rzutował na moją codzienność. Ja nie mogę się Ciebie wstydzić, jak i mojej przeszłości, bo Ty jesteś moim teraz, przyszłością i wszystkim.

Świadectwo
Panie Boże dziękuję Ci za możliwość bycia na tych rekolekcjach. Bardzo otworzyłeś mi oczy, że często myślę schematycznie, że mam reakcje automatyczne na podobne sytuacje i mogę to zmienić. Niejednokrotnie próbowałam zająć się tym sama, wyjść z krzywdzących przekonań. Dziękuję za otwarcie oczu i za świadectwa, które całkowicie zmieniają światopogląd. Panie Boże dziękuję Ci za trzymanie mnie za rękę na każdym trudnym, właściwie do zrobienia po ludzku, zakręcie.

Świadectwo T. P.
Dziękuję Ci Boże za to, że prowadzisz mnie z miłością i łagodnością tam, gdzie nie chcą iść i zapraszasz mnie do nowego życia. Dziękuję Ci, że pokazałeś mi nową drogę.

Świadectwo
Dziękuję Ci Panie Boże, że wyjeżdżam szczęśliwy, w euforii, że pogłębiłem swoją duchowość, jak również znalazłem sposób na rozpoznanie Twojego głosu i Twojej woli Panie.

Świadectwo Grażyny
Jestem bardzo szczęśliwa, że Bóg mnie pokierował na te rekolekcje. Trafiłam na nie zupełnie przez przypadek. Było to wspaniałe doświadczenie. Poznałam wielu wspaniałych ludzi a przede wszystkim spojrzałam w samą siebie. Zrozumiałam, że mam ogromne braki, nad którymi będę pracować. Dziękuję Bogu za ten wspaniały czas.

Świadectwo
Boże dziękuję Ci za to, że wyjeżdżam stąd z nadzieją, że moje życie będzie szczęśliwe, bo Ty nad wszystkim czuwasz. Że Ty kto wszystko prowadzisz, nawet jeśli na razie mam opory przed oddaniem swojej kontroli i zabezpieczeń. To też będę oddawać na modlitwie Tobie. Bo nie chcesz, abym żyła w lęku.

Świadectwo M.
Dziękuję Ci Boże za pokazanie mi drogi mojego życia, której absolutnie nie brałam pod uwagę. Dałeś wyzwanie, któremu z Twoim prowadzeniem pragnę podołać. Potrzeba mi Twojej siły, bo sama nie dam rady.

Świadectwo
Dziękuję Ci Panie Boże za to, że w tym czasie obudziłeś we mnie pragnienie bycia przy Tobie, powrotu do Ciebie i życia w ufności, jako nowy człowiek.

Świadectwo U.
Panie Boże dziękuję Ci za to, że zapraszasz mnie do wciąż głębszego poznawania Bożego Objawienia. Dziękuję Ci, że wciąż pociągasz mnie do Siebie i zapraszasz do przeżywania mnie życia, świata w Twojej obecności i w kontekście Twojego zmartwychwstania.

Świadectwo
Panie Boże dziękuję Ci za ten czas, za tych ludzi, za każde słowo wypowiedziane podczas konferencji, świadectw i luźnych rozmów. Każde słowo we mnie pracuje i będzie pracować jeszcze długi czas, bym mogła coraz lepiej widzieć wolę Bożą i iść według niej. Był moment kiedy zły Duch próbował namieszać, ale to też była cenna lekcja – żeby zawsze szukać ratunku i wsparcia u Jezusa, i że to On jest Największy i Niezwyciężony.

Świadectwo
Panie Boże dziękuję Ci za to że żyje, że mnie kochasz i uczysz miłości do siebie samej i ludzi. Za to, że się powoli otwieram na nowe i z radością przyjmuję, co mi powiesz, i z wdzięcznością na każdy dzień chcę iść przez życie. Dziękuję za dzielenie się z innymi marzeniami, swoją złotą historią.