Jak się człowiek odważy na krok ku odkrywaniu potencjału ukrytych w nim talentów, i na dodatek robi to w dobrym towarzystwie, poddając się prowadzeniu Bożego Ducha, to czeka go wiele miłych niespodzianek.

Tego właśnie mogli doświadczyć uczestnicy rekolekcji „Odkryj potencjał ukrytych talentów” w pięknym malemblewskim sanktuarium.

Z jednej strony skupienie i modlitwa, zasłuchanie w Boże Słowo i podjęcie pracy nad poznawaniem siebie dzięki nauce i psychologii, a z drugiej strony radość “dziecięcych serc”, gdy mogli spróbować zrobić coś wyjątkowego, niecodziennego, czasem szalonego – to prowadziło do zmiany przekonań o samych sobie i innych, a nade wszystko odkrywaniu zamysłu Bożego obdarowania każdego człowieka.

Bogu dziękujemy za piękno różnorodności w nas i bogactwo darów, którymi możemy się dzielić z innymi. Doświadczaliśmy prawdziwej Radości Ewangelii! 

Zdjęcia z rekolekcji są dostępne TUTAJ

Zapraszamy także do przeczytania i obejrzenia świadectw z tych dni 🙂

Świadectwo Małgosi:

“Dziękuję Panu za to, że przyprowadził mnie na te rekolekcje. Mogłam tu wysłuchać bardzo cennych dla mnie świadectw, które pokazały mi, że pomimo, że nasze historie są bardzo rożne, to jednak kiedy zaufamy Bogu, To On pomoże odnaleźć nasze miejsce na ziemi i spełniać się w miłości. Widzę również, że był to dla nie kolejny etap na drodze do zaakceptowania samej siebie.”
Świadectwo Sylwii:
“Owocem tych rekolekcji dla mnie było odkrycie, że moje talenty to, co robię, nie musi być doskonałe. Mam możliwość próbowania różnych rzeczy i nie musi mi to wychodzić doskonale. Ważne było dla mnie, aby dać sobie prawo do bycia sobą, do robienia po swojemu. Nie muszę być taka jak inni, że mogę inaczej. Bóg pokazał mi, że za bardzo opieram się na opinii ludzkiej. Proszę Ducha Świętego, aby nauczył mnie słuchać Jego i pytać, co On myśli o moim życiu. Chwała Panu!”
Świadectwo Arka:
“Zrozumiałem, że każdy ma jakiś talent. Zazwyczaj nie widzimy swoich, bo są na co dzień. Są “normalne”. Te rekolekcje pokazały mi, że moje “nudne” talenty, są tym, co drugi człowiek pragnie! Rekolekcje ukazały mi, że warto realizować swoje marzenia. Mamy ukryte talenty. Świadectwa ukazały mi moje. Chwała Panu!”
Świadectwo Patrycji:
“Panie Boże, dziękuję Ci za to, że na tych rekolekcjach pokazałeś mi, jak wiele mi dałeś, ile już zdziałałeś w mojej duszy od momentu nawrócenia i że jestem już gotowa, aby wyjść do ludzi. Dziękuję Ci, że pokazujesz mi, iż jesteś już we wszystkich moich ranach, i że czas zapomnieć już o przeszłości i przestać się mazać. Nowe życie kładziesz przede mną, a ja chcę dać się prowadzić. Dziękuję Ci za rozmowy, za ludzi, których mi dałeś, za znaki i Twoją miłość.” 
Świadectwo Alicji:
“Dziękuję za ten czas rekolekcji ukrytych talentów, za waszą obecność, podpowiedzi, rady, świadectwa. Za warsztaty, które pobudziły mnie do działania, aktywności. Dostałam powera do szukania nowej pracy. Oby Bóg mnie w tym pokierował i dał nadzieję, że mi się uda zrealizować marzenia. Z wielką radością 🙂 chcę służyć innym. Chwała Panu!”
Świadectwo Moniki:
“Kiedyś ktoś mnie zapytał – jak blisko jestem z Bogiem. Na tych rekolekcjach zrozumiałam jak ważny jest Bóg w naszym życiu, że bez Boga nie ma miłości. Nikt nie jest gorszy. Bóg kocha każdego i dla każdego ma plan. Każdy z nas jest wyjątkowy. Na wszystko w życiu jest czas. Ten czas przyjdzie – ale z Bogiem.”
Świadectwo Alicji:
“Bóg przemawia i jest żywy podczas tych rekolekcji. Korygował moja wizję i mówił, że mam działać dla ludzi będąc w grupie, bo jestem częścią Kościoła, w którym wspólnotowo żyjąc, dzieląc się – dajemy miłość na większą skalę i ubogacamy innych oraz sami uczymy się od drugiego człowieka. Nasze talenty rozwijają się także pod wpływem inspiracji niesionych od Boga w drugim człowieku. Wielkie Bóg zapłać!”
Inne świadectwa:
“Dziękuję z całego serca Panu Bogi, że pokierował mną abym wzięła udział w tych rekolekcjach. Uświadomiłam sobie nie tylko jakie mam pasje, talenty, ale również to, że odkrywanie siebie to misja na całe życie, którą chcę realizować razem z Bogiem. Dziękuję za pokój swojego serca. Chwała Panu!”
“Rekolekcje uświadomiły mi, że każdy z nas, pomimo rożnych talentów/ pasji czy pozornego ich braku, jest wyjątkowy dla Boga. Nikt nie jest gorszy od innych, wszyscy tworzymy jedną wspólnotę, a Bóg wie, jak nasze talenty lub ukryte dla oka talenty, wykorzystać w celu niesienia dobra.”
“Jestem wdzięczna za czas rekolekcji – ludzi i świadectwa. Odkryłam, że moje pasje są dla Boga bardzo ważne i nie muszę być w nich najlepszym ekspertem, by mogły mnie uzdrawiać ze zranień, rozwijać indywidualną tożsamość oraz wzmacniać poczucie własnej wartości. Ponadto Boże propozycje są na pewno zaskakujące i warto im się poddawać a nie brnąć w swoje, stare.”
“Dziękuję za ten czas rekolekcji, podczas których Bóg otworzył mi oczy na to, co powinnam czynić w swoim życiu i przed czym ciągle uciekałam i czego strasznie się bałam. Dziękuję za ten pokój serca, którego dawno nie miałam. Za uświadomienie sobie, że nie trzeba się spieszyć, na wszystko przyjdzie czas i nigdy nie jest za późno na zmiany. Chwała Panu!”
“Przeżycie tych rekolekcji sprawiło we mnie zmiany. Ubogaciło mnie Słowo Boże, wierzę, że będę lepszą matką, żoną, człowiekiem. Znalazłam odpowiedzi na trudne sytuacje, których nie rozumiałam. Znalazłam także odpowiedź, po co wydarzyło się w moim życiu coś trudnego – co musiało się wydarzyć, abym poszła dalej i wzrastała. Dziękuję za widoczne znaki obecności Boga i Jego łaskę.”
“Dzięki tym rekolekcjom i ćwiczeniom Pan Bóg pozwolił mi poznać siebie w pewnych aspektach. Pokazał mi nad czym muszę popracować, aby się tych cech wyzbyć. Zrobił to bardzo delikatnie i za to Mu bardzo dziękuję. Jednocześnie dodał mi otuchy u odwagi do dalszego działania.”