W miniona sobotę prowadziliśmy dzień skupienia dla rodziców dzieci I Komunijnych pt. “Tajemnica Komunii” w Parafii NMP Królowej Polski w Wejherowie.

Był czas na konferencje i modlitwę, spotkania w małych grupach dzielenia oraz przy kawie a także wyjątkowe przeżycie Eucharystii.

Ufamy, że był to wyjątkowy czas odkrywania, po co w ogóle jest człowiekowi potrzebna Komunia Święta i jak możemy naszym dzieciom  przekazywać wiarę w tych czasach, gdy mają do wyboru tak wiele innych propozycji “szczęścia”.

Czasem dobrze jest się zatrzymać, by zobaczyć, że życie z Bogiem i bez Niego nie jest takie samo 🙂 (por. Evangelii Gauduim 121).

Zapraszamy do przeczytania świadectw rodziców uczestniczących w tym dniu skupienia 🙂

Świadectwo:

“Dzisiejszy dzień skupienia pozwolił mi głębiej zastanowić się nad sensem mojej wiary. Głoszone świadectwa dają mi do myślenia, ze jeszcze w życiu mogę wiele zdziałać i strać się być lepszym człowiekiem każdego dnia.”

Świadectwo:

“Ważne dla mnie były świadectwa osób, które kroczą przez życie z Panem Bogiem. Ich troski życia rodzinnego i sina wiara w to, że jeśli się bardzo chce to można przenosić góry.”

Świadectwo:

“Pierwszy raz przeżyłem takie rekolekcje. Zostaną w moim sercu wszystkie  tematy.”

Świadectwo:

“Rekolekcje bardzo mi się podobały. Był to bardzo owocny czas. Ciekawe świadectwa, takie bardzo rzeczywiste w dzisiejszym życiu.”

Świadectwo:

“Podczas tego dnia spotkanie z innymi rodzicami i poruszana tematyka rzuciły mi światło na inne postrzeganie codziennych problemów.”

Świadectwo:

“Ważna dla mnie była możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniem oraz słuchanie doświadczeń innych rodziców”

Świadectwo G:

“Bardzo spodobał mi się sam pomysł rekolekcji. Cenne dla mnie było spotkanie w grupach, Adoracja i Msza Święta.”