Jak zmieścić nauczanie świętego Ignacego w kilka godzin? Tego się zwyczajnie nie da zrobić!!!

Wczorajszy dzień OD-NOWY ze św. Ignacym “Dobry początek na DOBRY ROK – jak DOBRZE wybierać i decydować”, był dla nas inspiracją i zachętą, by odkryć, jak wielkie bogactwo skrywa w sobie jego nauczanie, i ile możemy zaczerpnąć.

Odkrywaliśmy kilka jego przewodnich myśli, które zostawił nam w ćwiczeniach duchowych, aby zobaczyć i doświadczyć, jak wiele możemy otrzymać nawet z chwili zatrzymania, wycieszenia i stworzenia przestrzeni na to, by Bóg mógł do nas mówić i przemieniać nasze życie.

A to dopiero początek naszej przygody z nim w tym miejscu – parafii pw. Św. Ignacego w Gdańsku!

Już niebawem ruszą zapisy na cykliczne spotkania “Pierwsze poniedziałki ze świętym Ignacym”, na które Was serdecznie zapraszamy – https://radoscewangelii.pl/zapisy2/

Tymczasem dzielimy się z Wami chwilą refleksji o jego życiu, którą przygotowaliśmy przy tej okazji:

Klika fotograficznych wspomnień możecie zobaczyć na naszym Fb: TUTAJ

Zapraszamy również do przeczytania świadectw uczestników 🙂

Świadectwo Alicji

Dzień OD-NOWY przypomniał mi o WIELKIEJ MIŁOŚCI BOGA do mnie, o tym że FUNDAMENTEM mojego życia, jest Boża Miłość i relacja z Bogiem oraz między innymi o tym, rozeznawanie woli Bożej  pani ma wypływać z tego przekonania i doświadczenia, że jestem z ukochaną córeczką Boga, i że Bóg chce mnie prowadzić i wskazywać dalszą drogę. Dziękuję całej Ekipie Fundacji za ten DZIEŃ.

Świadectwo Magdaleny

Panie, dziękuję Ci za to, że nieustannie zapraszasz mnie do tego, aby uczynić kolejny krok. Dziękuję, że pokazujesz mi kierunek tego kroku i dajesz odwagę, i moc, aby go wykonać.

Świadectwo P.L.

Dziękuję za ten dzień rekolekcji, za przybliżenie osoby świętego Ignacego, za ciekawie i profesjonalnie zrobiony film o świętym. Za przybliżenie praktycznych rad i wskazówek świętego Ignacego.

Świadectwo Ani

Dziękuję Ci Boże za Twoją Obecność, czas zatrzymania, dar świadectwa i cennego dzielenia się doświadczeniami w podejmowaniu decyzji. Dziękuję za narzędzia, które są pomocne przy podejmowaniu decyzji.

Świadectwo Krzysztofa

Podczas rekolekcji otrzymałem prezent od świętego. Umocnił moją drogę. Wskazał mi, co mam dalej czynić i jak postępować. Radykalnie wprowadzam to w życie.

Świadectwo Kingi

Dziękuję Ci Panie Boże za to, że przez Fundację Radość Ewangelii stwarzasz do spotkania z Tobą. Dziękuję, że docierasz do naszych serc tak, jak każdy z osobna tego potrzebuje. Dziękuję, że nas uzdrawiasz, uwalniasz i prowadzisz. Dziękuję za miejsce w życiu, do którego mnie doprowadziłeś.

Świadectwo

Wszechmogący – dziękuję za dzisiejszy dzień odnowy bo: potrzebuję stale rekolekcji, czasu aby zatrzymać się i poznawać siebie.

Świadectwo

Dzięki za możliwość spotkania w duchu ignacjańskim. Są to chwile wyciszenia, zastanowienia się, podpowiedzi. Cenne były dla mnie świadectwa uczestników. Dziękuję organizatorom charyzmatycznym i zakochanym w świętym Ignacym.

Świadectwo Beaty

Dziękuję za obecność ludzi, ich świadectwa, doświadczenia. Dziękuję za wagę wiary, zdrowia i trzeźwości Polaków.

Świadectwo grzesznika

Panie, chciałem podziękować, że dzięki tym rekolekcjom odkryłem na nowo słowo „czystość”. To słowo mówi mi, że trzeba odrzucić wszystko, co nie stanowi o czystości, aby iść lub biec drogą miłości. Musimy żyć w czystości i prawdzie. Święty Ignacy módl się za mną.

Świadectwo Sylwii

Dziękuję Ci dobry Ojcze za kolejną szansę poczucia Twojej obecności i troski o moje serce. Jesteś Bogiem cudów. Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. Dziękuję, że zabierasz smutek a dajesz radość. Że pozwoliłeś mojej duszy odczuć dziś jej powołanie oraz objawiłeś się w innym człowieku niczym drogowskaz. Dziękuję, że pokazałeś mi, co oddala mnie od Ciebie. Proszę o Twoją siłę, bym mogła służyć Ci śpiewem i służbą drugiemu człowiekowi.

Świadectwo K. Ś.

Dziękuję za doświadczenie zatrzymania się w miejscu, uświadomienie sobie, że nawet ta mała decyzja, aby uczestniczyć w tym spotkaniu dużo znaczy.

Świadectwo Magdy

Dziękuję Ci Panie Boże, że po raz kolejny mogłam doświadczyć, jak bardzo chcesz być blisko mojego serca, mojej codzienności, moich decyzji.

Świadectwo

Dziękuję Ci Panie, że dzięki Twej łasce uczestniczyłem w tych rekolekcjach. Tak, jak Twoje miłosierdzie jest nieskończone, tak odnowa jest możliwa w nieskończoność.

Świadectwo Ewy

Panie Boże dziękuję Ci za ekipę, która przygotowała ten dzień OD-NOWY. Za to, że poprzez wymawiane przez nich słowa, poruszałeś moje serce. Dziękuję za Twoje delikatne zaproszenie, by każdego dnia spotykać się z Tobą na modlitwie rachunku sumienia. Dziękuję za ludzi, których stawiasz na mojej drodze i ich świętość, która mnie umacnia i zachęca, by być świętą.

Świadectwo T.R.

Dziękuję za ludzi światła. Za kierunkowskazy, aby przeżyć to życie jak najlepiej.

Świadectwo Katarzyny

Dziękuję Tobie Ojcze za odpocznienie i czas zatrzymania się w pędzie życia codziennego. Za spotkanie i rozmowę z drugim człowiekiem, za natchnienia i poruszenia mojego serca do wkroczenia wyłącznie z Tobą.

Świadectwo R. B.

Dziękuję Panie Boże za ten cenny czas spędzone z innymi ludźmi, za Mszę i możliwość pogłębienia mojej wiary. Dziękuję Ci Panie za prowadzących dzień „od nowy”, za ich mądrość i jasność umysłu.

Świadectwo Sz. Z.

Dziękuję, czy mogłem się dziś zatrzymać na chwilę.

Świadectwo Danuty

Dziękuję Ci Panie za ukazanie mi, jak ważne jest w życiu, aby się zatrzymać.

Świadectwo H.T.

Panie, Dobry Boże, panie dziękuję Ci za Fundację Radość Ewangelii, bo dzięki tak wspaniałym osobom, mogłam po raz kolejny uczestniczyć w rekolekcjach, które wnoszą w moje życie tak wiele. Dziękuję Ci Boże dziękuję za tak wiele i o tak wiele proszę Cię.

Świadectwo J.U.

Panie Boże, pragnę podziękować Tobie, że pokazałeś mi, jak ważne w codziennym życiu jest zatrzymanie, jak ważna jest cisza. Dziękuję, że z miłości do mnie zaprosiłeś mnie, aby mi to powiedzieć i wytłumaczyć. Tak pragniesz ze mną przebywać, zjednoczyć się. Odnawiasz relacje ze sobą na nowo.

Świadectwo T.P.

Dziękuję Ci Panie, że pokazałeś mi, abym nie bała się podejmować decyzji, gdyż Ty zawsze jesteś przy mnie i nawet z błędnej decyzji, Ty możesz wyprowadzić dobro. Dziękuję, że prowadzisz mnie do wolności.

Świadectwo Anety

Jestem wdzięczna, że mogłam uczestniczyć w dniu On-Nowy. Pan Bóg, za wstawiennictwem świętego Ignacego pokazał mi, jak ważna w codziennym rozwoju i wzroście duchowym jest praktyka zatrzymania się i obserwacji samego siebie i swoich myśli. Powzięcie takiej decyzji, aby codziennie choćby kilka minut zatrzymać się, zrobić rewizję swoich myśli, działań, wypowiedzianych słów w ciągu dnia, może być świetną okazją do poznania samego siebie, a także lepszych rezultatów w życiu osobistym, duchowym oraz zawodowym.

Świadectwo

Dziękuję Ci Jezu, za możliwość uczestniczenia w tym spotkaniu, za chwilę refleksji i wyciszenia, za poczucie, może jesteś obecny w moim życiu. Za możliwość usłyszenia wielu słów, które dotarły do mojego serca. Duch Święty działa.

Świadectwo A. G.

Dziękuję Tobie Jezu za ten dzisiejszy dzień pełen cennych wskazówek i słów innych ludzi, do których będę mogła wracać w trudnych chwilach.

Świadectwo Pauliny

Dziękuję Ci Boże za przypomnienie mi o tym, że jesteś we wszystkim i wszędzie gdzie pójdę. Dziękuję za zabranie nadmiernej troski o jutro, kontroli i niepotrzebnego analizowania. Ufam Ci – prowadź dalej! 🙂

Świadectwo

Dziękuję za możliwość uczestnictwa. Za choć sekundę pocieszenia w niedoli. Za małe pocieszenie, że różne osoby też borykają się z różnymi trudnościami. Za duchowość i głębię. Interesujące przemyślenia.

Świadectwo A. R.

Dzięki za dzień skupienia naładowany cennymi treściami oraz modlitwą. Dał mi okazję do spotkania z Panem Bogiem, do uporządkowania i umocnienia. Za posługujących oraz za świętego Ignacego Loyolę niech Bogu będą dzięki!

Świadectwo Rafała

Dziękuję za dzień zatrzymania się. Za obudzenie we mnie potrzeby refleksji. Dziękuję za uświadomienie, że Bóg  jest ze mną w moich decyzjach. I nawet jeżeli „źle” postanowię, to On czeka na mnie.

Świadectwo K.K.

Panie Boże dziękuję Ci za dzień OD-NOWY. Cieszę się, że mogłam otworzyć się na nowe osoby i dać świadectwo, jak działasz w moim życiu. Jesteś dobrym, kochającym i hojnym Ojcem. Duchowość ignacjańska pomaga mi w podejmowaniu codziennych decyzji i żyć ku chwale Boga.

Świadectwo

Zatrzymałam się na drodze i mimo chęci podążania dalej jest mi i było ciężko. Dostałam dziś dobre słowo, wskazówki, które wiem, że zadziałają. Choć było mi dziś ciężko fizycznie, to wiem, że będą efekty tego dnia.

Świadectwo

Dziękuję za dobrze przeżytą sobotę.

Świadectwo

Dziękuję Fundacji za przygotowanie dnia Od-Nowy ze świętym Ignacym, za przybliżenie jego reguł, jak poruszać się w życiu duchowym, jak być coraz bardziej wolnym i szczęśliwym człowiekiem, jak przybliżać się do Prawdziwego Życia.