O czym myślą rodzice dzieci pierwszokomunijnych w obecnych czasach? Co jest dla nich największym wyzwaniem przed tym ważnym wydarzeniem?

Te i inne pytania stały się inspiracją dla przygotowania propozycji PARAFIALNEGO DNIA SKUPIENIA DLA RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH.

Jest to propozycja wsparcia działań formacyjnych, która są prowadzone w poszczególnych parafiach. Program możemy w miarę możliwości dostosować do potrzeb grupy w danej parafii i tematyki prowadzonych spotkań organizacyjno – formacyjnych. Równolegle możemy poprowadzić dzień formacyjny dla dzieci przygotowujących się do przyjęcia tego sakramentu.

Program dnia formacyjnego dla rodziców będzie zawierał m.in.:

  • integrację rodziców – na miarę możliwości i chęci uczestników
  • poruszenie tematyki wyzwań, z którymi borykają się rodzice w trakcie przygotowań do uroczystości Komunii
  • poprowadzenie rodziców w możliwość odkrywania i doświadczenia tajemnicy Eucharystii (w sposób kerygmatyczny)
  • wspólną Eucharystię

Taki dzień skupienia proponujemy poprowadzić w sobotę, w godzinach 9.00-20.00. Jesteśmy jednak otwarci na modyfikacje ze względu na możliwości i specyfikę danej grupy.

Jeśli będzie taka chęć ze strony kapłanów i grupy, możemy zaproponować poprowadzenie drugiego – pogłębionego dnia skupienia, podczas którego jeszcze szerzej rodzice będą mogli poznać bogactwo i łaskę sakramentów pojednania i Eucharystii.

W tym samym czasie dla dzieci proponujemy:

  • przygotowanie w twórczy i atrakcyjny sposób dnia formacyjnego dotyczącego tajemnicy Eucharystii
  • za zgodą i po ustaleniach z księdzem proboszczem lub kapłanem prowadzącym grupę, stworzenie z dziećmi pomysłu na przygotowanie drobnych elementów wystroju
    kościoła na dzień Pierwszej Komunii Świętej
  • ze strony parafii prosimy o zapewnienie osób do opieki nad dziećmi w trakcie prowadzenia zajęć przez naszych animatorów

Księży zainteresowanych poprowadzeniem w ich parafiach DNIA SKUPIENIA dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy do kontaktu: biuro@radoscewangelii.pl lub telefonicznie 48-504-891-720. 

Zainteresowanym kapłanom szczegółową propozycję planu wyślemy mailem.