Drodzy Przyjaciele Radości Ewangelii i DOMU „Ja Jestem”

To był ogromnie wyjątkowy miesiąc i rok.

7 rok Fundacji Radość Ewangelii3 rok wspólnoty Radość Ewangelii1 rok DOMU formacji i towarzyszenia duchowego „Ja Jestem”

To dzięki Wam – Waszej modlitwie i wsparciu możemy docierać z Radością Ewangelii na peryferie ludzkich serc, z tęsknotą Boga za każdym człowiekiem – bez wyjątku!
Ale także właśnie dzięki Wam, będziemy mogli zrobić kolejne kroki…
To ten moment – gdy kasa jest zupełnie pusta i brakuje na bieżące zobowiązania (jak często u nas bywa – co nas uczy zaufania, bez granic) – więc prosimy Was o modlitwę i wsparcie, byśmy wiedzieli, gdzie i jak dalej podążać…

To WASZE wsparcie jest dla nas drogowskazem, czy to, co i jak robimy… ma sens i jest możliwe dalsze pomnażanie Radości Ewangelii… (nie korzystamy z żadnych funduszy i grantów zewnętrznych, jedynie z ofiar indywidualnych osób – Boża opatrzność – dzięki Waszemu zaangażowaniu, modlitwie i wsparciu, wskazuje nam dalszą drogę…)


Ten miesiąc był zwieńczeniem tego wyjątkowego i bardzo intensywnego ROKU pełnego DOBRYCH ZMIAN – roku dawania ale i inwestowania w nasz rozwój, by jeszcze lepiej Wam służyć. Naszym udziałem ostatnio były m.in.:

  1. świętowanie 1 urodzin DOMU formacji i towarzyszenia duchowego „Ja Jestem”
  2. nasza formacja własna osób posługujących w Domu „Ja Jestem” – Sesja „Budowanie relacji w towarzyszeniu duchowym” w CFD, w Krakowie
  3. rozmowy towarzyszenia duchowego z 47 osobami, którym towarzyszyliśmy cały rok – na żywo i ONLINE – kończące 4 drogi formacyjne Roku Dobrych Zmian – ze wzruszeniem i wdzięcznością słuchaliśmy świadectw tych osób, ile Bóg uczynił wielkich rzeczy w ich życiu, w tym czasie
  4. nasza formacja własna osób posługujących w Domu „Ja Jestem” – zakończenie 7 miesięcznego kursu ChTI – Chrześcijańskiej Terapii Integralnej prowadzonej przez Monikę i Marcina Gajdów – aby jeszcze lepiej Wam towarzyszyć duchowo – w sposób zintegrowany z wszystkimi sferami życia – duch + dusza + ciało
  5. spotkania kończące 4 różne formacje tematyczne Roku Dobrych Zmian, w których, w tym roku uczestniczyło 106 osób – na żywo w Gdańsku i Warszawie oraz ONLINE
  6. powołanie i początek posługi Rady Wspólnoty Radość Ewangelii – w skład której weszli – Justyna, Karolina, Justyna, Jola, Andrzej i Przemek – to nasza wielka radość, że wspólnota się rozwija i nowe osoby podejmują kolejne odpowiedzialności
  7. członkostwo i posługa w archidiecezjalnej radzie duszpasterskiej oraz udział w warsztatach przygotowawczych dla uczestników synodu diecezjalnego
  8. nasza formacja własna osób posługujących w Domu „Ja Jestem” – zakończenie 2 letnich studiów podyplomowych na UKWS w Warszawie na kierunku – Kierownictwo Duchowe – aby jeszcze lepiej Wam towarzyszyć duchowo i formować kolejne osoby do tej posługi
  9. pogłębianie więzi i współpracy ze Stowarzyszeniem Psychologów Chrześcijańskich, Ignacjańskim Centrum Formacji Duchowej a także różnymi wspólnotami i grupami
  10. domknięcie rocznej posługi projektu dobudowy parafii – „Boża Renowacja” w Redzie – wyjątkowy wymiar towarzyszenia duchowego i nie tylko dla całej parafii
  11. spotkanie z zaprzyjaźnionym misjonarzem ks. Karolem, który posługuje na Kubie, oraz kontakt z s. Łucją posługującą w Kenii – by odkrywać różnorodność posługi misyjnej w różnych zakątkach świata
  12. nasza formacja własna osób posługujących w Domu „Ja Jestem” – nasze osobiste rekolekcje formacyjne i dni skupienia
  13. … a w czasie, który jeszcze pozostał do dyspozycji w tym intensywnym działaniu , służyliśmy Wam i różnym parafiom podczas różnorodnych rekolekcji weekendowych, – towarzysząc duchowo – osobom świeckim, konsekrowanym, kapłanom, – podejmując swoje superwizje, – rozeznając naszą posługę Fundacji i Domu Ja Jestem w Radzie i Zarządzie Fundacji, – konsultując nasze działania z wieloma kapłanami i innymi specjalistami w danych dziedzinach – i nade wszystko świadkami żywej relacji z Jezusem, – starając się dopieszczać i remontować nasze pomieszczenia – by lepiej Wam i nam służyły, – formować i przygotowywać kolejne osoby do różnorodnych posług, – ogarniać księgowość, – administrację, – sprawozdania, – dokumentację, – przygotowywać kolejne materiały formacyjne, – informować Was na bieżąco o tym, co robimy (to chyba najbardziej kulało w tym roku – za co przepraszamy, ale postanawiamy poprawę 😉 ), – być na bieżąco w kontakcie z naszymi Biskupami, działaniami i potrzebami Kościoła w naszej Archidiecezji i w Polsce, – studiować i słuchać aktualnego nauczania Kościoła i Papieża Leona, no – i czasem też odpocząć…
  14. … a także wspieraliśmy rozmowami, modlitwą i finansowo osoby, które prosiły nas o wsparcie oraz o możliwość uczestnictwa w naszych wydarzeniach (staraliśmy się jak mogliśmy, by nie odmawiać, przy naszych możliwościach czasowych i finansowych)

A w wielkim skrócie przed nami niebawem:

  1. czas na odpoczynek
  2. czas na nasze osobiste rekolekcje
  3. letni wyjazd formacyjno – integracyjny Wspólnoty Radość Ewangelii – pt. „Idziemy RAZEM w Duchu Świętym” 
  4. czas podsumowań i sprawozdań formalnych
  5. przygotowanie rekolekcji – WEEKEND OD-NOWY „Oto czynię wszystko nowe” na które zapraszamy Was już we wrześniu (25-27) do Gdańska – szczegóły niebawem 
  6. przygotowanie propozycji formacyjnych dla Was, naszej wspólnoty i innych wspólnot – na kolejny Rok Dobrych Zmian – pt. „Odkryj Źródło Życia i zaczerpnij”, „Droga do wolności i budowania dobrych RELACJI” oraz „Chcemy BYĆ uczniami-misjonarzami” oraz inne propozycje rekolekcyjne
  7. poszerzenie posługi towarzyszenia duchowego i modlitwy wstawienniczej dla chętnych 
  8. przygotowanie propozycji formacyjnych dla parafii – m.in. projekt odbudowy parafii „Boża Renowacja” oraz dni skupienia dla Rodziców Dzieci I komunijnych i bierzmowanych „Tajemnica Sakramentów”
  9. formacja kolejnych osób do posługi podczas różnych rekolekcji, formacji i posługi towarzyszenia duchowego
  10. letnie porządki w naszym magazynie i ogrodzie św. Ignacego, doposażenie naszych pomieszczeń (zakup szafki do łazienki, ram do obrazów, krzeseł i kilku innych drobiazgów) oraz wielkie marzenia o remoncie i wymianie zabytkowych okien i drzwi przed kolejną zimą
  11. zaktualizowanie informacji na naszych stronach www i fb
  12. zaopiekowanie się sprzętem technicznym – komputerami i ich oprogramowaniem, które już ledwo dają radę, by nadążyć z tą ilością pracy i nową technologią 🙁
  13. marzenia o projektorze i innym sprzęcie technicznym, które mogą nam pomóc usprawnić naszą posługę w tak wielu wymiarach – by także informować Was na bieżąco, co u nas i co dla Was

i BARDZO PROSIMY o wsparcie – nade wszystko modlitwą – ale i finansowo oraz usługowo – jeśli coś z powyższych wyliczanek Was poruszy – z Bożego Ducha – pozwólcie Mu siać Radość Ewangelii i przez Was 🙂KLIKNIJ TUTAJ

Z ogromną wdzięcznością za tą WSPÓLNĄ DROGĘ RAZEM i nieustającą modlitwą za Was,

Ekipa Fundacji Radość Ewangelii oraz Domu formacji i towarzyszenia duchowego „Ja Jestem”

ps. Poniżej przesyłamy Wam kilka migawek z tych tylko ostatnich doświadczeń i wydarzeń…


PROSIMY CIĘ o 1 , 5 % – aby NIKT NIE ZOSTAŁ SAM W DRODZE!

    K R S : 0 0 0 0 7 5 6 5 6 3