I rzekł do nich anioł: “Nie bójcie się! Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś bowiem w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan. A to będzie znakiem dla was: znajdziecie Niemowlę owinięte w pieluszki i leżące w żłobie”. I nagle przyłączyło się do anioła mnóstwo zastępów niebieskich, które wielbiły Boga słowami: “Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał”. Łk 2,10-14

Czasem w strachu lub niepewności szukamy znaku, jakiegoś sygnału od Boga, że nas nie opuścił, że jest obecny. Wiadomość, którą przekazuje nam Bóg, brzmi: “Nie bójcie się”. Okazuje się, że znakiem dla nas staje się niepozorne maleńkie niemowlę. Jak często początek wielkich rzeczy jest mały i słabo widoczny.

Życzymy Wam i sobie zaufania pomimo wszelkich trudności i przyjęcia głęboko do serca tej prawdy, że wierny Bóg dotrzymuje danej obietnicy  – Syn Boży z nieskończonej miłości do nas sam staje się jednym z nas. Niech Boże upodobanie napełnia nas radością i pokojem.

Błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia!

Ekipa Fundacji Radość Ewangelii 🙂