Zachęcamy do lektury całego Orędzia Papieża Franciszka na VII Światowy Dzień Ubogich.

“Zainteresowanie się ubogimi nie kończy się więc na pochopnym dawaniu jałmużny. Wymaga przywrócenia właściwych relacji międzyludzkich, które zostały  zniszczone przez ubóstwo. W ten sposób „nieodwracanie wzroku od biednych” prowadzi do zyskania pożytku z miłosierdzia, miłości, która nadaje sens i wartość całemu życiu chrześcijańskiemu.”

Od kilku lat ogromnym darem jest dla nas projekt zainicjowany przez naszą Fundację #PomorzeUbogim, który zrzesza różne organizacje podejmujące działania pomocowe dla osób ubogich i w kryzysie bezdomności. Wymiana doświadczeń i kontaktów jest wielkim ubogaceniem różnorodności posług. Cieszymy się szczególnie z ustanowienia w ostatnim czasie w naszej Archidiecezji Gdańskiej posługi jałmużnika biskupiego, którego misją jest troska o osoby ubogie. Jeżeli chcesz dołączyć do takiej służby znajdź swoje miejsce klikając TUTAJ.


Dzięki ofiarności wielu Przyjaciół, wspieramy finansowo osoby doświadczające różnych kryzysów życiowych, które nie mają możliwości opłacić swojego udziału w rekolekcjach, warsztatach i formacjach proponowanych przez Fundację.

Więcej o naszych działaniach w tych wymiarach można przeczytać TUTAJ.